Mendelův odkaz - 150 let génia genetiky

WWW.MENDELTHELEGACY.COM

Datum konání: 20. 7. 2015 od 19.30 hod

Místo konání: Zahrada před Mendelovým muzeem,  Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno

Vstup po registraci, či na základě vstupného.

V pondělí 20. července od 19.30 hodin, v den narozenin Gregora Johanna Mendela, proběhne při příležitosti 150. výročí zveřejnění Mendelových převratných myšlenek na nádvoří Starobrněnského opatství jedinečná audiovizuální show připravená předním světovým animátorem Drewem Berrym a hudebním skladatelem Duncanem Hendym.

Letos uplyne 150 let od první veřejné prezentace převratných výzkumů Gregora Johanna Mendela na poli křížení rostlin. Tenkrát byl Mendel přijat vlažně. Většina posluchačů vůbec netušila, o čem mluví. Dnes v jeho závěrech hledají spolehlivou oporu genetici a vlastně i všichni biologové. Mendel je považován za jednoho z největších světových vědců.

Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity pořádá letos při příležitosti významného výročí v den Mendelových narozenin – v pondělí 20. července od 19.30 hodin, oslavu s názvem MENDELŮV ODKAZ. Vrcholem bude jedinečný multimediální zážitek vytvořený nejvýznamnějším biomedicínským animátorem současnosti Drewem Berrym za doprovodu hudby skladatele Duncana Hendyho. Součástí oslavy moderované Martinem Dejdarem bude i vystoupení obnovené legendární kapely Michala Pavlíčka a Báry Basikové Stromboli, či brněnské legendy Progres 2.

Bezplatná registrace probíhá do 17.7. na email: mendelthelegacy@gmail.com. Od 18.7. je nutné na akci zakoupit vstupenku.