Brněnské dny pro zdraví 2017

NAMALUJ SI RODOKMEN

26. září 2017, 16 – 18 hodin, Mendelovo muzeum Masarykovy university

PROGRAM:

16:00 Proč a jak si malujeme rodokmen na ambulanci Oddělení lékařské genetiky FN Brno Renata Gaillyová

16:30 Rodokmen a DNA analýza při diagnostice mendelovsky dědičných (monogenních) onemocnění Iveta Valášková

17:00 – 18:00 Workshop - malujeme rodokmeny (přineste si psací potřeby i pastelky)

Genetická vyšetření využívají moderní diagnostické metody, základem vyšetření u klinického genetika je vždy i sestavení rodokmenu rodiny. Proč je důležité, aby se o nemocech v rodině mluvilo? Jen tak lze někdy nemoc včas poznat, léčit nebo snížit alespoň riziko opakovaného výskytu dědičné nemoci. Přednášky spojené s workshopem, ve kterém si děti i dospělí budou moci pod vedením odborníků „namalovat“ rodokmen své rodiny.

REGISTRACE NUTNÁ NA EMAIL: info@mendelmuseum.muni.cz

ORGANIZÁTOŘI: Oddělení lékařské genetiky FN Brno Mendelovo muzeum MU Brno