Prohlídky


endelovo muzeum MU nabízí tři prohlídkové okruhy. Mendelovo muzeum (MM) je možné navštívit s průvodcem i individuálně (bez předchozí rezervace). Okruh Zahrada, včelín a Bazilika, knihovna pouze s průvodcem po předchozí rezervaci.

Rezervaci jednotlivých prohlídek je nutno provést alespoň 4 dny předem na email: info@mendelmuseum.muni.cz, pro další informace o prohlídkových trasách prosím volejte tel. +420 549 496 669. Děkujeme

Mendelovo muzeum MU (MM)

Víte, proč se jedno z největších náměstí v Brně nazývá Mendlovo? Přímo z náměstí vede vstup do zahrady starobrněnského opatství, které tu stojí téměř 700 let. V těchto místech žil a pracoval jeden ze světoznámých průkopníků vědy na poli dědičnosti. Člověk, který nás může svou pílí, vytrvalostí a všestranností inspirovat i dnes. Přijďte se dozvědět více o skromném géniovi Gregoru Johannu Mendelovi.

Přibližná délka prohlídky: 30 min

Rezervovat prohlídku muzea

Zahrada, včelín

Přeneste se do klášterní zahrady poloviny 19. století, do které měl Mendel výhled ze svého pokoje. Prohlédnete si základy bývalého skleníku a místo, kde stávala oranžerie. Projdete pod rozkvetlými akáty, které živily již Mendelovy včely. Zažijete neuvěřitelné ticho uprostřed hluku města. 

Přibližná délka prohlídky: 45 min

Prohlídka možná pouze v měsících duben-říjen (v případě dobrého počasí), nutná rezervace předem.

Rezervovat prohlídku zahrady a včelína

Bazilika, augustiniánská knihovna 

Ponořte se do posvátného ticha gotické baziliky Nanebevzetí Panny Marie a nechte na sebe působit atmosféru prostor, které rozezníval i Leoš Janáček. Během prohlídky baziliky spatříte obraz Černé madony, hrob zakladatelky starobrněnského kláštera Elišky Rejčky nebo abstraktní vitráž, jež kontrastuje s novogotickým interiérem. Bohatě zdobená barokní knihovna obsahuje téměř 27.000 svazků od vzácných prvotisků až po detektivní příběhy. Procházet budete také Mendelovým refektářem, Rajskou zahradou a refektářem sester cisterciaček.

Prohlídka pouze s průvodcem, nutná rezervace předem. Návštěva baziliky vyžaduje vhodný oděv.

Přibližná délka prohlídky: 60 min

Rezervovat prohlídku baziliky, augustiniánské knihovny