V Mendelových stopách

Interaktivní městská hra v ulicích Brna

Hrajte od 1. června do 23. července 2021


Brno je ohroženo rozpínající se zhoubnou odrůdou hrachu. Vydáš se ve stopách vědecké práce Gregora Johanna Mendela a zjistíš, jak ji zastavit?

Kdykoliv během hracího období vyraz sám nebo se svým týmem na trasu hry, při níž se nejen dozvíš něco o slavném vědci, ale také vyzkoušíš svůj postřeh, důvtip a dovednosti.

Registrace do hry

Jak se zapojit do hry?

Hra je určena pro hráče od 15 let, mladší zájemci mohou hrát v doprovodu starších kamarádů či rodičů. Hra zabere několik hodin až půlden čistého času, není však nutné ji odehrát v kuse. Průchod hrou si můžete rozvrhnout podle svých časových možností kdykoliv v herním období. Nejde o čas, ale o to dojít až do cíle. Pro všechny úspěšné hráče a týmy máme drobnou odměnu na památku, pro několik vylosovaných pak speciální ceny.

Přečtěte si pravidla hry, níže se zaregistrujte a od 1. června se vydejte hrát! Pro aktuality sledujte facebookovou událost hry.

Pravidla hry

Pravidla hry

 • Městská hra V Mendelových stopách probíhá od 1. června do 23. července 2021 na území města Brna.
 • Organizátorem hry je Masarykova univerzita a její Mendelovo muzeum.
 • Účast ve hře je umožněna po registraci na webu hry komukoliv bez rozdílu věku. Hráči mladší 15 let však musí trasu absolvovat v doprovodu osoby starší 15 let.
 • Hry se může zúčastnit jednotlivec nebo skupina hráčů (tým), jako tým může hrát také rodina.
 • Účast ve hře je kompletně bezplatná.
 • Registraci do hry je možné provést kdykoliv v předstihu či v průběhu hracího období. Každý hráč se smí registrovat pouze jednou.
 • Hra začíná ihned po registraci zobrazením indicie vedoucí k prvnímu stanovišti, pokud jste se zaregistrovali dříve než 1. června, pošleme vám e-mail s informací o začátku hry právě v tento den. Další průchod hrou je volitelný a časově variabilní. Lze tedy hru projít na jeden zátah, nebo si ji rozkouskovat podle potřeby. Nejpozději je ale nutné hru dokončit poslední den hracího období (23. července včetně).
 • Další informace o průběhu hry, postupu po stanovištích a příběhu budou dále hráčům poskytovány na stanovištích.
 • Hráči a týmy postupují hrou samostatně a mají přísně zakázáno jiným hráčům či týmům prozrazovat polohy stanovišť, úkoly atd. Ti by tak byli ochuzeni o vlastní zážitek ze hry.
 • V případech nouze či problémů kontaktujte organizátory na e-mailu níže.​​ (např. pokud jste si jisti, že stanoviště hry je poškozeno, nebo jej někdo zcizil. Nepište nám ovšem v případě, že nevíte, kudy dále, nebo si nevíte rady se splněním některého z úkolů).
 • S účastí osoby mladší 18 let musí souhlasit její zákonný zástupce. Účast ve hře je na vlastní nebezpečí, chovejte se tedy rozumně a v mezích běžné bezpečnosti. Neničte cizí majetek a chovejte se maximálně nenápadně a ohleduplně.

Registrace

Načítám...

Kontakt

V případě potřeby kontaktujte organizátory hry na e-mailu vmendelovychstopach@seznam.cz (prioritně), případně na tel. 728 711 994.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info