Augustiniánský klášter v Brně – evropské centrum vzdělanosti

8. 2. 2022

PÁTEK 18. ÚNORA

9-12 HODIN

První mezinárodní workshop na téma augustiniánského kláštera a jeho role jako centra vědy a kultury ve městě i v evropském kontextu je věnován především shrnutí dosavadního stavu bádání. To je nezbytné v zájmu vytyčení nových výzkumných horizontů. Vedle nezpochybnitelné novátorské role opata Mendela jsou zde od pozdního středověku i další osobnosti, jejichž odkaz stojí za připomenutí a bližší pozornost, ale i zatím neznámí shromažďovatelé nesmírně cenných hudebních skladeb i tištěných plakátů, dokumentujících kulturní dění v Brně i širokém okolí předmoderní doby.
Na workshopu vystoupí např. prof. PhDr. Miloš Štědroň, CSc., prof. PhDr. Jiří Sehnal, CSc., či Dr. Matthias Pernerstorfer.
Moderuje Mgr. Vladimír Maňas, Ph.D.

Událost na facebooku

Workshop se koná v rámci projektu Historický exkurz do Mendelovy doby na festivalu Mendel 2022, spolufinancovaného z programu Interreg AT – CZ, číslo projektu: KPF-02-251