Festival vědy a techniky 2023

23. 8. 2023

Festival vědy a techniky se po roce opět vrací na brněnské výstaviště a Mendelovo muzeum bude u toho! Od pátku 8. do neděle 10. září se na vás budeme těšit na stánku v pavilonu A1, každý den od 9 do 18 hodin. Muzeum bude v průběhu festivalu fungovat ve standardním režimu.

Pro více informací sledujte facebookovou událost a web festivalu.

Mendelovo muzeum se na vás bude na festivalu těšit se dvěma aktivitami:

O ptačím hlase

O tom, že se dědí po rodičích barva vlasů, povaha, tvar semínek nebo tvar zobáku, se všeobecně ví. Jak to ale funguje například s ptačí schopností zpívat? Je to jako se zvuky savců, kteří mají svůj řev nebo ržání vrozené, nebo se ptáci své trylky musí učit už od brzkého mládí? Zde se dozvíte odpovědi na tyto otázky, ale také naučíte poznávat naše nejběžnější pěvce – napohled i podle zpěvu!

Meteorologie, měření a Mendel

Slyšeli jste už o tom, že Gregor Mendel byl i meteorolog? Co to vlastně znamená – a čemu se věnoval? Pojďte se dozvědět více o tom, jak se dříve měřilo počasí – a jestli se dá nějak předpovídat i bez měřících přístrojů a matematických modelů.