Mendelovy dny 2021

30. 10. 2021

Masarykova univerzita a její Mendelovo muzeum se hlásí k odkazu Gregora Johanna Mendela a tohoto významného vědce si připomíná každý podzim v rámci Mendelových dnů.
V roce 2021 nabídnou Mendelovy dny cyklus diskusí, prezentací a kulturních pořadů pro veřejnost na téma Mendel a ti druzí. Přednášky a doprovodný program představí osobnosti, které byly svým přínosem pro Mendela klíčové nebo byly Mendelem inspirovány. Vstup na přednášky je zdarma. Program je k dispozici zde:
Součástí akce bude i mimořádná tisková konference s názvem G. J. Mendel – komplexní výzkum jeho osobnosti z hlediska různých vědních oborů, pořádaná Masarykovou univerzitou a augustiniánským řádem, na níž vystoupí profesorka Šárka Pospíšilová z MU a další badatelé a odborníci.Tradiční součástí letošních Mendelových dnů budou i hudební vystoupení, tentokrát osvědčeného univerzitního souboru Láska opravdivá a ansámblu Societas Incognitorum (Společnost neznámých) a Pacora Trio, jakož i diskuse o bohatém programu, připravovaném na příští rok, kdy si bude celá vědecká komunita, augustiniánský řád, město Brno a další instituce připomínat dvě stě let od Mendelova narození (1822). Toto výročí bude pro Masarykovu univerzitu možností představit své vědecké výkony, seznámit odbornou i laickou veřejnost s vynikajícími světovými vědci prostřednictvím mezinárodní konference a nových expozic Mendelova muzea MU.
Bez popisku

 

 

 

Mendelovy dny jsou realizovány v rámci projektu Odkaz G. J. Mendela vědě, kultuře a lidstvu, reg. č.: ATCZ278, který je spolufinancován z programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info