Ohlédnutí za Mendel festivalem 2023

2. 8. 2023

Mendel festival proběhl 21. a 22. července.

V rámci propagace festivalu si zájemci již v týdnu před ním mohli vyzkoušet naši skupinovou hru Staň se meteorologem.

V sobotu 22. července bylo Mendelovo muzeum součástí odpoledního programu pro rodiny s dětmi, kdy nabízelo aktivity v rámci tří stanovišť:

• Svět zblízka, kde si návštěvníci mohli vyrobit vlastní preparát
  • O ptačím hlase, kde jsme přiblížili nejznámější druhy pěvců
  • Mendelova výtvarná dílna

Stanoviště navštívily stovky zájemců, další si prošli otevřené expozice muzea. Součástí programu byly za MU i RECETOX, Bioskop a CEITEC se svými stanovišti. Mendelův skleník zároveň hostil pásmo odborných přednášek. Sobotní odpolední program navštívilo přes 4000 návštěvníků. Celkově - včetně večerních koncertů - Mendel festival přilákal přes 20 000 návštěvníků.

Přikládáme oficiální aftermovie letošního ročníku Mendel festivalu i fotografie od Tomáše Hájka.